خانه/زیبایی و سلامت, سلامت پوست و مو, طب سنتی, مو/برای همیشه از دست موخوره خلاص شوید
آخرین بروز رسانی: 12ام مهر, 1401

برای همیشه از دست موخوره خلاص شوید

موخوره وقتی ایجاد می شود که لایه سطح محافظ مو […]

موخوره وقتی ایجاد می شود که لایه سطح محافظ مو در انتهای فیبرهای مویی نوک مو از بین رفته باشد. در ادامه نکاتی برای پیشگیری از ایجاد موخوره را برای شما ارائه کرده ایم.

برای اینکه موهایتان بهترین ظاهرشان را داشته باشند، پیشگیری از موخوره امری ضروری است. اما بین شامپو زدن، شانه کردن، و سشوار کشیدن مو، اجتناب از سفت کشیدن موها کار سختی است. به محض اینکه قسمتی از موهایتان موخوره بگیرد، راه برای بقیه موهایتان هموار می شود.
هنگامیکه این آسیب به موها وارد شود، یک دختر هیچ کاری نمی تواند انجام دهد، بجز اینکه دل به دریا بزند و موهایش را کوتاه کند. به همین دلیل، بسیار مهم است برنامه ای داشته باشید که قبل از شروع موخوره، جلوی آن را بگیرد.

ترفند برای مقابله با موخوره

شامپو کردن موهایتان را محدود کنید

خشکی می تواند باعث شکستگی و موخوره شود، بنابراین هرچقدر که می توانید شامپو کردن موهایتان را کاهش دهید، بخصوص اگر موهای فری دارید. میشلا بلیست می گوید:دخترانی که موهای فر دارند، نباید بیشتر از یک یا دو بار در هفته از شامپو استفاده کنند. بلندی می گوید:شامپو نکردن بیش از حد، پایه و اساس مراقبت از موهای شماست.
تنها استثنا:بعد از شنا. شما برای از بین بردن مواد شیمیایی مضر و خشک کننده ی استخر، باید از یک شامپوی پاک کننده مو (کلاریفایینگ) استفاده کنید و بعد از آن هم حتما نرم کننده بزنید.

موهایتان را نرم کنید

روال نرم کردن موهایتان را گسترش دهید و یک ماسک مو به برنامه هفتگی تان اضافه کنید. امروزه محصولات مختلفی برای همه انواع موها وجود دارند. این محصولات می توانند هر کاری برای موهایتان انجام دهند، از حجم دادن به موها گرفته تا درخشان تر کردن موها و مرطوب کنندگی عمیق. بلندی می گوید که اگر اغلب شنا می کنید، مخصوصا در استخر کلردار، برای دور نگه داشتن مواد شیمیایی و حفظ رطوبت، موهایتان را با نرم کننده بپوشانید و آنها را زیر کلاه شنا ببرید.

درمان موخوره با  روغن نارگیل

ابتدا موهای خود را به طور کامل بشویید و آب اضافی موها را با حوله خشک کنید.یک قاشق از روغن نارگیل ( به اندازه یک بند انگشت ) را بردارید و آن را روی پوست سر قرار دهید. سپس موها را با این روغن از ریشه مو به سمت انتهای مو ماساژ دهید. بعد از ماساژ دادن موها با روغن نارگیل، موهای خود را در بالای سر جمع کنید و با یک حوله یا کلاه پلاستیکی پوشش دهید و 30 دقیقه صبر کنید.در انتها موهای خود را بشویید. اگر از این روش خانگی 1 بار در هفته استفاده کنید شاهد نتایج آن در از بین بردن موخوره خواهید بود.

خلاص شدن از موخوره با آووکادو و پروتئین

برای درست کردن این ماسک خانگی به آووکادو، تخم مرغ و کمی روغن زیتون نیاز دارید. ابتدا یک آووکادو را به طور کامل له کنید و سپس 1 عدد تخم مرغ را به آن اضافه کرده و به خوبی  با یکدیگر ترکیب نمایید. در انتها مقداری روغن زیتون را به ترکیب فوق اضافه کنید تا غلظت مواد چیزی شبیه به نرم کننده مو شود.این ماسک مو طبیعی را به تمام قسمت های مو آغشته کرده و بعد از گذشت 20 دقیقه آن را با آب گرم بشویید.

درمان موخوره با عسل و روغن زیتون

عسل و روغن زیتون یک ترکیب مرطوب کننده عالی برای موهای آسیب دیده هستند و همچنین باعث تقویت پوست سر و افزایش درخشش موها خواهند شد.برای درست کردن این ترکیب باید 3 قاشق روغن زیتون را با 2 قاشق عسل مخلوط کنید و پس از شستن موها آن را به موهای خود بمالید. 20 تا 30 دقیقه صبر کنید و سپس آن را با یک شامپو مرطوب کننده بشویید تا آثار باقیمانده از آن را از بین ببرد.