خانه/زیبایی و سلامت, سلامت پوست و مو, طب سنتی/خواص ماسک انبه برای پوست
آخرین بروز رسانی: 12ام مهر, 1401

خواص ماسک انبه برای پوست

افزایش خواص الاستیسیته پوست انبه مملو از ویتامین ای و […]

افزایش خواص الاستیسیته پوست

انبه مملو از ویتامین ای و سی است که به تولید کلاژن کمک می کند. کلاژن عامل اصلی بازسازی سلول های پوست و افزایش الاستیسیته است. عواملی زیرا آلودگی هوا ، تغییرات آب و هوایی و مشکلات ژنتیک میتوانند باعث از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست و افتادگی آن شوند.

مرطوب نگه داشتن پوست

ویتامین ای برای از بین بردن خشکی پوست و جوان نگه داشتن آن ضروری است. انبه منبع غنی این ویتامین است.

کاهش چین و چروک ها

ویتامین C با فرآیندهای شیمیایی که سبب تخریب سلول ها و ایجاد چروک میشوند ، مبارزه می کند. استفاده موضعی از انبه روی نواحی پر چین و چروک و در معرض اسیب توصیه می شود.

لایه برداری

اسیدهای آلفا هیدروکسی موجود در انبه سبب میشوند سلول های مرده پوست از بین بروند.

ماسک تقویتی انبه برای پوست

 -انبه 1 عدد

– شیر بدون چربی 3 قاشق غذاخوری

– جوانه گندم له شده 6 قاشق غذاخوری

مواد بالا را خوب با هم مخلوط کرده و آنگاه تمام پوست صورت به جز دور چشم را اغشته کنید. البته پیش از مالیدن ماسک باید پوست صورت کاملاً تمیز باشد. پس از زدن ماسک به مدت 20 دقیقه در جایی ارام استراحت کنید. زمانی که ماسک تقریباً خشک شد آنرا با آب ولرم از روی صورت پاک نموده و با پنبه پوست خود را خشک نمایید.

استفاده این ماسک برای افرادی که پوست حساسی دارند توصیه نمی شود برای اینکه پوست انبه دارای ترکیباتی است که بسیار حساسیت زا هستند و تماس پوست صورت با آن باعث پیدایش کهیر می شود. به همین علت به این اشخاص توصیه نمی شود که از گوشت این میوه آن هم انبه کاملاً شیرین و رسیده استفاده کنند.

به هر حال استفاده این ماسک هفته ای یک بار بلامانع است ولی توصیه می کنیم به علت احتمال بروز عکس العمل نشان دادن پوست از استفاده بی اندازه آن پرهیز کنید. در ضمن بهتر است نخستین باری که این ترکیب را تهیه کردید قدری از آنرا روی بازویتان بمالید و پس از 24 ساعت چنانچه علایم آلرژی( کهیر، قرمزی، خارش) روی پوست شما ایجاد نشد سپس ماسک را تهیه نموده و روی صورتتان بمالید.