آخرین بروز رسانی: 12ام مهر, 1401

مراقبت پوست آقایان

قبل از نکات بهتر است جنس پوست مردان را بشناسید […]

قبل از نکات بهتر است جنس پوست مردان را بشناسید

پوست های حساس ممکن است پس از استفاده از محصول، بسوزد یا باعث گزش و خارش شود.

پوست طبیعی روشن و صاف است، اما حساس نیست.

پوست خشک پوسته پوسته است، می خارد یا خشن است.

پوست چرب براق و چرب است.

پوست ترکیبی در بعضی مناطقی خشک و در بعضی مناطق دیگر چرب است.

فهمیدن نوع پوستتان به شما کمک خواهد کرد تا چگونگی مراقبت از پوست را بیاموزید و محصولات مراقبتی مناسب پوست خود را انتخاب کنید.

4 گام مهم برای مراقبت از پوست آقایان

۱. تمیز کردن پوست

نکته‌ای که برخی از آقایان به درستی رعایت می‌کنند این است که هر روز صبح صورت خود را نمی‌شویند! شستن بیش از حد، چربی طبیعی پوست را از بین می‌برد, ولی رعایت این نکته تنها زمانی جواب می‌دهد که هر شب صورت خود را بشویید. تمیز کردن پوست شب‌ها قبل از خواب بسیار مهم است، چرا که نباید اجازه دهیم آلودگی و کثیفی در طول شب جذب منافذ پوست شود.

برای کاش چربی سطح پوست، قبل از اصلاح صورت از شوینده‌های فومی ملایم استفاده کنید. در صورتی که پوست حساسی ندارید می‌توانید گاهی اوقات از شوینده‌ی صورت لایه‌بردار نیز استفاده کنید تا یک اصلاح بهتر و فوق‌العاده تمیز را تجربه کنید.

۲. ترمیم کردن پوست

پوست ما به دلیل استرس اکسیداتیو ناشی از رادیکال‌های آزاد در طول زمان در معرض آسیب قرار دارد. استرس اکسیداتیو به زبان ساده واکنش منفی بدن ما به عوامل مخربی است که برخی از آن‌ها را در ادامه می‌خوانید.

  • آلودگی هوا
  • دود سیگار
  • مواد شیمیایی صنعتی
  • اشعه‌ی فرابنفش

سرم‌های آنتی‌اکسیدان مثل سرم ویتامین C برای کاهش این آسیب‌ها بسیار مناسب است و استفاده از آن باید صبح‌ها به عنوان یک نرم‌کننده در برنامه روزانه شما قرار داشته باشد. در صورتی که صبح‌ها صورت خود را اصلاح می‌کنید، بعد از اصلاح صورت از سرم استفاده کنید.

۳. مرطوب کردن و محافظت از پوست

صبح‌ها در کنار سرم آنتی‌ اکسیدان از کرم مرطوب ‌کننده‌ای که حداقل SPF 30 داشته باشد هم استفاده کنید. کرم ضدآفتاب فقط برای ساحل یا ورزش‌های بیرون از سالن نیست. بودن در معرض نور آفتاب در طول روز هنگامی که در خیابان قدیم می‌زنید یا هنگامی که در تراس خانه استراحت می‌کنید، چین و چرک صورت را افزایش می‌دهد و باعث آسیب به پوست می‌شود. اما برای شب باید از یک مرطوب ‌کننده‌ی سبک و بدون ضد آفتاب استفاده کنید.

4.مراقب روش اصلاح تان باشید

برای برخی از مردان، تیغ های چند تیغه می توانند به خوبی کار کنند و یا پوست شما را خیلی شیک تر کنند.اگر زیاد دچار جوش اصلاح، سوختگی و دچار موهای زائد می شوید، به جای آن از تیغ های تک یا دو تیغه استفاده کنید و در حین تراشیدن پوست خود تکان ندهید.قبل از اینکه اصلاح کنید، پوست و مو خود را مرطوب کنید. استفاده از کرم اصلاح مرطوب کننده و اصلاح در جهت رشد مو را انجام دهید. پس از هر اصلاح آن را بشورید، و بعد از 5 تا 7 مرتبه استفاده کامل، تیغه خود را عوض کنید تا باعث تحریک نشود.