آخرین بروز رسانی: 12ام مهر, 1401

نحوه رسیدگی پوست آقایان

قبل از نکات بهتر است جنس پوست مردان را بشناسید: […]

قبل از نکات بهتر است جنس پوست مردان را بشناسید:

پوست های حساس امکان دارد بعد از استفاده از محصول، بسوزد یا سبب گزش و خارش شود.

– پوست طبیعی روشن و صاف است، ولی حساس نیست.

– پوست خشک پوسته پوسته است، می خارد یا خشن است.

– پوست چرب برّاق و چرب است.

– پوست ترکیبی در برخی مناطقی خشک و در برخی مناطق ديگر چرب است.

فهمیدن نوع پوستتان به شما کمک خواهد کرد تا نحوه مراقبت از پوست را بیاموزید و محصولات مراقبتی مناسب پوست خویش را انتخاب کنید.

مرطوب سازی پوست

مرطوب سازی پوست هرروز از مرطوب کننده ها و تمیز کننده های ملایم برای جوان سازی پوست استفاده کنید. خشکی پوست، علامت های پیری را در صورت و بدن تشدید می کند، ولی مرطوب سازی این مشکل را رفع می سازد.

زیاد آب بنوشید

زیاد آب بنوشید آشامیدن ۶ تا ۸ لیوان آب در روز به حفظ آب موردنیاز پوست کمک می کند، کیفیت پوست را افزایش می دهد و عاقبت پوست را جوان تر می کند. استفاده مایعات کافی در طولانی مدت از اهمیت مخصوصى در حفظ جوانی پوست بهره مند است.

هیچوقت منزل را بدون استعمال کرم ضد افتاب ترک نکنید

استفاده کرم ها یا لوسیون های ضد افتاب را فراموش نکنید، برای این که که مهم ترین و بزرگترین محصولات در زمینه ی زیبایی پوست می باشند به ویژه که بیشتر آقایان ساعت های زيادي در طول روز در معرض افتاب قرار می گیرند.

بهترین کرم ضد افتاب برای آقایان، کرمی دارای مرطوب کننده با اس پی اف ۳۰ درصد است. مردانی که از کرم ضد افتاب استفاده نمی کنند، خود را در معرض خطر آسیب های ناشی از نور افتاب قرار می دهند.

لایه برداری از پوست تنها مخصوص خانم‌ها نیست

مردان هم مثل زنان در معرض آلودگی هوا قرار گرفته و منفذهای پوست انها بسته میشود برای هوارسانی به پوست و شفاف شدن ان لازم است لااقل هفته ای یکبار با لایه بردار ها پوست تمیز و لایه برداری شود. مردان هم مثل زنان می توانند از لایه بردارهای خانگی استفاد کنند.

با نرم کننده ترک های لب را از بین ببرید

درصورتی که لبهای شما همیشه خشک است و یا ترک دارد با رژ های مخصوص ترک لب اقایان مدام انها را مرطوب و چرب نگه دارید.

نگهداری از ریش

درصورتی که ریش بلند و پرپشت دارید هم باید از آن مراقبت کنید که هم پوست و هم ریش شمااز الودگی دور بماند. برای نگهداری از ریش دو مرحله وجود دارد . اول اینکه با شامپوی مخصوص ریش در حمام ریش خود را بشویید تا تمیز و سالم نگهداری شود و پس از استحمام از یک روغن مخصوص ریش استفاده کنید.